fot. Konrad Sosiński

Skupiam się na tym, żeby jak najlepiej pomóc drużynie. Krótki wywiad z Patrykiem Kamolą.

W najbliższą sobotę wracamy na ligowe boiska w IV Liga RWS Investment Group. Jakie cele wyznaczyła sobie drużyna w rundzie wiosennej i jakie Ty stawiasz przed sobą indywidualnie?

Naszym celem jest wygrywanie każdego kolejnego spotkania, a do czego nas to doprowadzi to zobaczymy pod koniec czerwca. Jesteśmy świadomi, że o awans będzie ciężko, ale jak to się mówi „dopóki piłka w grze”. Po cichu na pewno też każdemu siedzi w głowie powtórka z poprzedniego roku i gra w finale Regionalnego Pucharu Polski. Natomiast jeśli chodzi o moje cele indywidualne to głównie skupiam się na tym, żeby jak najlepiej pomóc drużynie.

Jak przebiegały przygotowania do rundy wiosennej i czy jesteś z nich zadowolony?

Przygotowania przebiegały bez zakłóceń i kontuzji, to bardzo ważne. Graliśmy bardzo dużo sparingów, wiec każdy miał okazje się zaprezentować i spędzić na boisku odpowiednią ilość minut. Wszystko to dało możliwość aby poszczególni zawodnicy pokazali się z naj najlepszej strony przed sztabem szkoleniowym.. Czy jestem z czegoś zadowolony lub nie? Nie podchodzę do tego w ten sposób. Wiem, że muszę wykonać swoją prace na treningu, a potem na meczu i z tego będę potem rozliczany.

Mecz ligowy często w głowie zawodników rozpoczyna się dużo wcześniej. Masz jakieś swoje specjalne przygotowania do meczu, rytuały, które pozwalają się Tobie jeszcze lepiej skoncentrować?

Jeśli chodzi o dzień w którym rozgrywamy mecz ligowy to jestem bardzo wyciszony i nie żartuje tyle co zwykle w szatni. Wydaje mi się, ze jest to spowodowane odpowiedzialnością jaka ciąży na pozycji bramkarza. Rytuałów nie mam żadnych, kiedyś będąc młodszym całowałem oba słupki przed pierwszym gwizdkiem z myślą o tym, że w razie potrzeby piłka zamiast do bramki odbije się od któregoś z nich. 

Pierwszy zespół Jaguara Gdańsk rundę wiosenną sezonu 2022/2023 w IV Liga RWS Investment Group rozpocznie od wyjazdowego meczu z Wierzycą Pelplin. Początek spotkania w sobotę 4 marca 2023 o godzinie 14:00!