fot. Przygotowania

Jaguar to bardzo dobra drużyna, świadoma swoich celów i wyzwań. Wywiad z trenerem

Pierwszy zespół Jaguara Gdańsk, będący liderem rozgrywek IV Liga RWS Investment Group rozpoczyna przygotowania do wznowienia rozgrywek. Zapraszamy do przeczytana wywiadu z trenerem Pawłem Pagiełą. 

Jaguar Gdańsk zakończył rok 2021 na pozycji lidera w rozgrywkach IV Liga RWS Investment Group, czy ten fakt dużo znaczy przed rozpoczęciem przygotowań szczególnie w sferze mentalnej?

Nawiązując do kolarstwa niektórzy wolą gonić schowani w peletonie, a inni z kolei uciekać. Żeby podjąć się ucieczki z przekonaniem, że nie zostanie się przez niego wchłoniętym trzeba czuć się mocnym. A Jaguar to bardzo dobra drużyna, świadoma swoich celów i wyzwań. Zawodnicy zapracowali na obecne miejsce w tabeli, wielokrotnie sprostali niełatwej roli faworyta. Kilka meczów w przekroju rundy mogliśmy rozegrać lepiej i zakończyć większą zdobyczą punktową, ale i tak wszystko co najważniejsze dopiero przed nami. W zbliżającym się okresie przygotowawczym i rundzie wiosennej nie powinniśmy patrzeć na tabelę, tylko podążać krok po kroku, z treningu na trening i z meczu na mecz. Wówczas w tabeli po ostatniej kolejce wszystko będzie tak jak byśmy chcieli.

Jaki jest plan przygotowań do kontynuacji rozgrywek na wiosnę, ile rozegramy sparingów i z jakimi rywalami?


Przygotowania na dobrą sprawę rozpoczęły się już w grudniu. Przynajmniej ja tak traktuję okres 3 tygodni po ostatnim meczu z Gryfem Wejherowo, kiedy to pozostawaliśmy w treningu, wdrażaliśmy do nowego systemu gry, rozegraliśmy 3 gry kontrolne. Był to dobry okres na zweryfikowanie niektórych kandydatów zgłaszający chęć gry w naszym zespole i możliwość pokazania się w większym wymiarze czasowym młodych zawodników z Akademii. Od 13 grudnia zawodnicy realizują indywidualnie treningi.

Spotykamy się 10 stycznia na pierwszym treningu zespołowym w tym roku. Mamy urozmaiconych sparingpartnerów z różnych klas rozgrywkowych od 2 ligi po drużyny 5-ligowe.

Dużą wagę przykłada Trener do realizacji założeń taktycznych podczas meczów, czy w trakcie przygotowań do sezonu właśnie na ten aspekt będzie kładziony główny nacisk?

Realizacja przez zawodników nałożonych na nich zadań to ich obowiązek. Tylko wówczas trener może w pełni wziąć odpowiedzialność za wynik na siebie. Aspekt taktyczny choć bardzo ważny jest jednak jednym z kilku elementów nad którymi będziemy pracować.

W marcu po wznowieniu rozgrywek dalej będziemy walczyć o awans. Czy w związku z tym w przerwie zimowej planowane są jakieś wzmocnienia składu?

Mamy określone swoje priorytetowe pozycje na których uważamy, że zwiększenie rywalizacji wpłynęłoby korzystnie na zawodników i zespół. Jeśli będą transfery to tylko takie, które podniosą i tak już bardzo dobrą jakość zespołu.