Dla mnie każdy wygrany mecz w barwach Jaguara to miłe wspomnienie. Wywiad z Michałem Nowakiem

Jakie wyzwania stawia przed tobą rola bramkarza w drużynie Jaguara Gdańsk i jak przygotowujesz się do każdego meczu, aby utrzymać wysoki poziom gry?

Najważniejszymi aspektami, którymi staram się wspierać zespół, są komunikacja z chłopakami oraz odpowiednie interwencje. Zawsze wkładam wszystkie siły, ponieważ pragnę, aby zespół odczuwał, że zawsze może polegać na moim wsparciu. Przygotowuję się do każdego meczu przez cały tydzień, intensywnie trenując, aby rozwijać swoje umiejętności i stawać się coraz lepszym bramkarzem.

Z pewnością masz wiele doświadczeń związanych z odparowywaniem strzałów przeciwników. Czy mógłbyś podzielić się swoim najbardziej pamiętnym momentem na boisku jako bramkarz Jaguara Gdańsk?

Dla mnie każdy wygrany mecz w barwach Jaguara to miłe wspomnienie. Mam nadzieję, że w rundzie wiosennej będziemy mieli możliwość przeżywania jeszcze więcej takich chwil. Jeśli miałbym wybierać najbardziej pamiętny moment z jesieni, to byłaby to interwencja z końcówki spotkania z Bałtykiem Gdynia.

Jakie cele indywidualne i zespołowe stawiacie sobie przed startem rundy wiosennej, i jakie kroki podejmujecie, aby osiągnąć końcowy sukces w rozgrywkach IV Ligi?

Najważniejszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie pozycji lidera aż do końca rozgrywek. Uważam, że zespół właściwie przygotował się do wyzwań, które nas czekają zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym. Trener Piotr wraz z całym sztabem przygotowali odpowiedni cykl treningowy, który mam nadzieję przyniesie rezultaty już 2 marca w meczu ze Spartą Sycewice. Mój indywidualny cel na drugą rundę to utrzymanie jak najmniejszej liczby straconych bramek oraz utrzymanie "czystego konta" w jak największej liczbie spotkań.