fot. Łukasz Sapielak

Tworzenie optymalnego środowiska do rozwoju. Wywiad z trenerem Łukaszem Sapielakiem.

Wznowienie rozgrywek po przerwie zimowej zbliża się wielkimi krokami. Obecnie zespół rezerw zajmuje 2 miejsce w tabeli. Czy utrzymanie tego miejsca to cel nadrzędny?

Naszym celem nadrzędnym jest stworzenie optymalnego środowiska do rozwoju. Jeśli chodzi o miejsce w ligowej tabeli, to zawsze cel jest jeden czyli wygrana w każdym meczu.

Proszę powiedzieć jak przebiegają dotychczasowe przygotowanie

Uważam, że obecnie realizujemy bardzo ciekawy plan przygotowań, w którym możemy mierzyć się z silnymi rywalami z CLJ oraz 4 i 5 ligowcami. Przygotowania idą więc zgodnie z planem , każdy z zawodników z 26 osobowej kadry ma okazję wykazać się w meczach gdyż gramy sparingi dwa razy w tygodniu w czwartki i weekendy.

Czy oprócz utrzymania wysokiego miejsca w tabeli wyznacza sobie trener jakieś cele szkoleniowe, które chce zrealizować w nadchodzących ligowych miesiącach?

Tak jak wspomniałem celem nadrzędnym jest stworzenie optymalnego środowiska do rozwoju młodych zawodników. Staramy się pracować tak by każdy zawodnik osiągnął swój maksymalny rozwój. Zajęcia są więc mocno zindywidualizowane, nastawione na grę na określonych pozycjach.

Zespół rezerw Jaguara Gdańsk zainauguruje rundę wioseną Klasy Okręgowej "Keeza" meczem wyjazdowym z GLKS Różyny. Mecz zaplanowano na sobotę 4 marca na godzinę 13:00! 

#DNAjaguara 

Rezerwy

Łukasz Sapielak