fot. Obiekt

Okres przygotowawczy idzie u nas pełną parą

Trener Piotr Formela w kilku słowach podsumował dotychczasowy okres przygotowań drużyny Jaguara Gdańsk do rundy wiosennej sezonu 2022/2023 IV Liga RWS Investment Group.


Można powiedzieć, że okres przygotowawczy idzie u nas pełną parą. Zawodnicy po przerwie otrzymali do zrealizowania rozpiski, a po powrocie na boiska czyli 4 stycznia zaczęliśmy pracę nad motoryką i taktyką. W tym czasie odbyliśmy już wiele jednostek i rozegraliśmy około 8 sparingów, dzięki czemu każdy z zawodników ma szansę pokazania się i udowodnienia, że to właśnie na niego mamy stawiać w trakcie nadchodzących rozgrywek. W większości gier rywalizujemy z wyżej notowanymi zespołami, dzięki czemu zmuszani jesteśmy do jeszcze większego wysiłku. Wyniki nie zawsze układają się po naszej myśli, ale wychodzę z założenia, że wygrywać mamy przede wszystkim w lidze. Okres przygotowawczy podzielony jest u nas na cztery segmenty, obecnie kończymy drugi więc wchodzimy obecnie w decydującą fazę, bo do ligi zostało około pięciu tygodni.


Po pierwszej rundzie niektórzy otrzymali wolną rękę w kontekście szukania dla siebie klubu. W międzyczasie testowaliśmy kilkoro zawodników, ale nie chcemy w obecnym okresie diametralnie wpływać na kadrę, więc na obecną chwilę ustaliliśmy warunki z jednym zawodnikiem, który na pewno podniesie jakość naszej drużyny. Drzwi jeszcze nie zamykamy, bo jeszcze kilka osób testuje się u nas ale nie chcemy sztucznie budować kadry. Nasze oczy zwrócone są również na akademię, w której bardzo dobrze funkcjonuje zespól rezerw złożony z młodych zawodników.