fot. Marek

Marek Szutowicz

Dnia 13 grudnia 2021 straciliśmy wspaniałą osobę, Człowieka, Trenera i Przyjaciela.

Wiele ciepłych słów o Marku Szutowiczu zostało już napisanych i wypowiedzianych ale . . .

Marek Szutowicz od kilku lat był Architektem Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk. Wrróćmy do początku, lipca 2016 roku kiedy to po zakończeniu pracy w I ligowej drużynie piłkarskiej Bytovia Bytów Trener Marek związał się z klubem Jaguar Gdańsk. Spotkanie dotyczące współpracy trwało zaledwie 60 minut. Właśnie w trakcie tej godziny Szuto udowodnił, że posiada prawdziwe "DNA Jaguara” i podjął się trudnego zadania rozwoju naszego klubu. Kilkuletnia praca związana z koordynowaniem szkolenia piłkarskiego zaowocowała wieloma sukcesami, których zwieńczeniem było między innymi wychowanie reprezentanta Polski, przyznanie złotej gwiazdki w projekcie certyfikacji szkolenia PZPN oraz objęcie roli Trenera pierwszego zespołu naszego klubu.

W ostatnim wywiadzie Marek podsumował, że to właśnie Akademia była dla niego kluczem do zostania Trenerem pierwszego zespołu i zawsze wszyscy będą mogli liczyć na jego wsparcie. Taki właśnie był Marek Szutowicz, który zawsze wyciągał pomocną dłoń do Zawodników, Trenerów i Pracowników Klubu. Pomagał, ale także wymagał, aby rozwój Akademii w aspekcie szkoleniowym i organizacyjnym szedł w dobrym kierunku. Obrał cele, do których wytrwale dążył. Cele, po których realizacji Jaguar Gdańsk stanie się jedną z najlepszych Akademii piłkarskich w Polsce a zespół seniorski będzie „oknem” na wielki piłkarski świat dla adeptów naszej Akademii.

Od momentu kiedy Marek Szutowicz trafił do Jaguara, stworzył w klubie rodzinną atmosferę. Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk nie była dla niego tylko szkółką. Była społecznością, którą tworzyli Trenerzy, Pracownicy, Zawodnicy, Rodzice oraz Zarząd klubu. Od nastania czasów „Szuta” w klubie pojawiło się wielu jego wychowanków i ukształtowanych piłkarzy, których na swojej bogatej szkoleniowej ścieżce spotkał Trener. Wielu z tej grupy wskazał i umożliwił Trenerską ścieżkę rozwoju. Chciał przekazać innym swoją ogromną wiedzę i doświadczenie w trenerskim fachu. Dzięki jego pracy z całym sztabem szkoleniowym Jaguar Gdańsk został wyróżniony Złotym Certyfikatem PZPN. Dla nas wszystkich był i pozostanie na zawsze wzorem do naśladowania i wielkim autorytetem.

Pogrzeb Marka Szutowicza odbędzie się w dniu 23 grudnia 2021 roku o godzinie 11:30 na Cmentarzu Łostowice w Gdańsku. Prośba od Rodziny o nie składanie wieńców i kwiatów. Podczas pogrzebu będą wystawione puszki, do których będzie można wrzucić datek na rzecz Gdańskiego Hospicjum im. księdza Dutkiewicza 

Klepsydra