fot. Janusz Surdykowski

Janusz Surdykowski- My cały czas chcemy się rozwijać

Dołączyłeś do naszego zespołu przed sezonem 2023/2024, czy zdążyłeś się już zaaklimatyzować w Jaguarze?

Tak, aklimatyzacja przebiegła bardzo naturalnie, kilku chłopaków z drużyny znałem wcześniej z boisk, z niektórymi byłem w klubach wcześniejszych, więc nie było żadnych problemów.Muszę również dodać, że społeczność i rodzinna atmosfera Jaguara jest mi znana, ponieważ mieszkam już kilka lat na Kokoszkach.

W pierwszym meczu ligowym przeciwko Sparcie Sycewice nie mogłeś zagrać ze względu na kartki z zeszłego sezonu. Byłeś jednak na meczu i wspierałeś zespół, jak oceniasz ten pierwszy mecz z perspektywy trybun?

Dokładnie tak, musiałem odbyć pauza za kartkę z zeszłego sezonu. Uważam, że jeżeli drużyna rozgrywa mecz, to trzeba wesprzeć chłopaków nawet swoją obecnością, żeby wiedzieli, że jesteśmy razem, że my wszyscy jedziemy w tym samym kierunku. Jeżeli chodzi o sam mecz, w pierwszej polowe chłopaki zagrali bardzo dobrze, mieli kontrolę nad meczem, strzelili 3 bramki, a jakby w niektórych sytuacjach mieli, więcej szczęścia to bramek by, było więcej. W drugiej oddali pole gry, ale dzielnie i walecznie bronili wyniku do samego końca, gdzie podzielam opinie Trenera Formelli, że należy im się za to duży szacunek. Chciałbym podkreślić, że liga jest dość wyrównana i każdy może wygrać z każdym, warto podkreślić, że Sparta to niezły zespół i kilka drużyn zgubi tam punkty, dlatego tak cenne było to zwycięstwo.

Czy Twoim zdaniem możemy w tym sezonie mocno powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?


Śmiem twierdzić, że tak, ale jestem zwolennikiem pracy w ciszy, jak, osiągniemy cel wtedy, będziemy głośni. Na razie wolałbym skupić się na pracy całego zespołu. Musimy zdawać sobie sprawę, że na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej wiele czynników musi się zgrać. My cały czas chcemy się rozwijać, nie można się poddawać, dlatego, niech inni w słowach prześcigają się kto, jest faworytem kto, zrobi awans.

Przed nami ważny mecz z Gryfem Wejherowo, który także ma wysokie ambicje w tym sezonie, jak przygotowujecie się do tego meczu i jak oceniasz nastawienie całego zespołu przed tym meczem?


Przygotowania do sobotniego spotkania idą normalnym tokiem. Dla nas każdy mecz jest krokiem w przód do wyznaczonego celu, my wiemy jak mamy grać, jak mamy się ustawiać na boisku, mamy rozbudowany sztab szkoleniowy, więc pozostaje tylko i wyłącznie skupić się na meczu.Nastawienie jest pozytywne, trzeba się napędzać każdym zwycięstwem, każdym dobrym meczem, nie ma miejsca na wątpliwości, dlatego każdy najbliższy mecz jest dla nas finałem.