fot. Adam Duda

7.Kolejka IV Ligi. Gedania 1922 II Gdańsk vs. Jaguar Gdańsk. Zapowiedź meczu i wywiad z Adamem Dudą.

W dniu jutrzejszym czeka nas sporo emocji związanych z meczem naszego zespołu przeciwko Gedanii 1922 II Gdańsk, będą to derby Gdańska na poziomie IV ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Drużyna Jaguara Gdańsk jest na fali wznoszącej po dwóch zdecydowanych wygranych (Grom Nowy Staw, wyjazd 0:4, Pogoń Lębork, u siebie 5:0) i chce utrzymać dobrą passę i odnieść kolejną wygraną. Jutrzejszy rywal zajmuje w tabeli IV Ligi ostatnie miejsce i w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów. Pojedynki derbowe jednak rządzą się swoimi prawami i zespół Gedanii zapewne będzie chciał zrobić niespodziankę. My jednak jako zespół chcemy pokazać pełna koncentrację i bojowe nastawienie nie zapominając o szacunku dla przeciwka o czym także przeczytać możecie w krótkim wywiadzie z Adamem Dudą, napastnikiem Jaguara Gdańsk, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Gedanii.

Porównanie obu zespołów w tabeli ligowej: 

Miejsce w tabeli Nazwa drużyny Mecze Punkty Bilans bramek
5 Jaguar Gdańsk 6 12 17-11
18   6 0 6-24

 

Przed nami mecz z Gedanią 1922 Gdańsk to drużyna w której barwach występowałeś w poprzednim sezonie, jak indywidualnie podchodzisz do tego spotkania?

Indywidualnie na pewno tak samo jak do każdego innego meczu. Chciałbym pokazać się z dobrej strony, pomóc drużynie w wygranej i na pewno celem indywidualnym w każdym moim meczu jest zdobyć bramkę, bo to cieszy najbardziej. 

Czy jako zespół macie sprecyzowany cel na mecz z Gedanią?

Zespołowy cel to na pewno 3 pkt i każdy inny wynik niż wygrana Jaguara będzie dla Nas olbrzymim rozczarowaniem. Nasz zespół potrzebował chwili czasu aby wszystko zaczęło odpowiednio funkcjonować i z każdym meczem gramy coraz lepiej, a zespół staje się mocniejszy. Wierzę, że najbliższy mecz to potwierdzi.


Jak wspominasz swój pobyt i grę w poprzednim klubie?


Co do samego mojego pobytu w Gedanii - na pewno mam duży sentyment do tego klubu. Przeżyliśmy dużo radosnych chwil, mnóstwo wygranych meczów i awans z 4 do 3 ligi. Tak zgranej drużyny i świetnej atmosfery nie doświadczyłem przez całą swoją przygodę z piłka nożną. Dodatkowo świetna współpraca ze sztabem szkoleniowym oraz rodzinny klimat w klubie, w zarządzie i na obiektach sprawiał, że przyjemnie było być częścią zespołu.


Wracając do meczu, w  jaki sposób jako drużyna powinniśmy podejść do najbliższego spotkania? 

Należy pamiętać, że gramy z zespołem rezerw, który dopiero od tego sezonu występuje w rozgrywkach czwartej ligi. Gra tam sporo uzdolnionych chłopaków, wspartych często zawodnikami trenującymi na co dzień z pierwszym zespołem. Myślę jednak, że doświadczenie i jakość, którym dysponuje nasza drużyna na tym poziomie może być kluczem do zwycięstwa. Z drugiej strony trzeba pamiętać że to sport i bez zaangażowania i ciężkiej pracy na boisku, samo doświadczenie i jakość nie gwarantuje sukcesu. Podchodzimy do tego meczu pełni optymizmu, ale również z szacunkiem do przeciwnika, pełną koncentracja i bojowym nastrojem. 


7.kolejka IV Ligi, Pomorski ZPN
Gedania 1922 Gdańsk II vs. Jaguar Gdańsk
Niedziela, 10 września 2023, godzina 11:00
Obiekty Piłkarskie Gedania
https://goo.gl/maps/Bf1kVjJRJKRikuvA8