fot. Jaguar i Olimpia

Dwie akademie ze wspólnymi planami. Porozumienie Jaguara z Olimpią

Olimpia Osowa to klub z 70 letnią tradycją. Klub który jak zaczynałem być prezesem Jaguara Gdansk patrzyłem jako wzór do naśladowania. - powiedział obecny właściciel Jaguara Gdańsk Michał Jadanowski.

Niestety wiele czynników wpłynęło na to ze klub obecnie odradza się od początku. Prezes Robert Brzeziński robi świetną robotę - w dwa lata ma już 150 zawodników i mocno walczy o rozwój Akademii. Widząc jak dużo ma energii żeby to robić jesteśmy pewieni że za kilka lat Olimpia Osowa będzie akademią porównywaną do Akademii Jaguara Gdansk.

Jaguar chce pomóc w tym rozwoju ale również skorzystać z 70 letniego doświadczenia Olimpii Osowa.

Naszym celem nie jest myślenie tylko o swoich korzyściach a przede wszystkim o korzyściach Olimpii Osowa.

Nasza współpraca polegać będzie na:


1. Przekazywaniu obiektu piłkarskiego dla współpracujących z Jaguarem akademii
2. Dodatkowe zajecia dla uzdolnionych zawodników akademii współpracujących z Jaguarem.
3. Wyjazdy uzdolnionych zawodników na najlepsze turnieje w Polsce i za granica.
4. Darmowe uczestnictwo w szkołach sportowych Jaguara bez konieczności zmiany klubu.
5. Przekazywaniu środków finansowych na sprzęt treningowy
6. Współpraca w zakresie automatycznej wymianie zawodników między akademiami
7. Podziałem zysków ze sprzedaży zawodnika do innego klubu
8. Wspólny rozwoj i budowa obiektów sportowych
9. Szkolenie trenerów współpracujących akademii
10. Wspólne spotkania podczas których będziemy dzielić się doświadczeniami tak aby każdy z nas miał motywacje do rozwoju Akademii Pilkarskiej

 

Olimpia Osowa i Jaguar wspierać się będą w możliwie kazdym momencie zreszta robimy to już od dawna a umowa ma charakter czysto formalny. Zależy nam na tym aby każdy komu zależy na rozwoju Piłki noznej w województwie pomorskim dołączył do współpracy w której wspólnie zbudujemy najlepsza i największa Akademie Piłkarska w Polsce. - Jadanowski Michal wlasciciel Jaguar Gdansk.

Olimpia Jaguar

 

Umowa z Jaguarem jest bardzo ważna dla rozwoju piłki nożnej na "górnym tarasie Gdańska", imponuje rozmach i rozwój Jaguara, który stał się najmocniejszym klubem piłkarskim na Pomorzu wykonując trudną i żmudną pracę organiczną. My straciliśmy ponad 10 lat lat nie rozwijając należycie młodych mieszkańców Osowej grających w piłkę. Teraz to nadrabiamy i zmieniamy się m.in. dzięki współpracy z AP Jaguar, która zakłada, że wyróżniające się dzieci mające wysoką frekwencją treningową w Olimpii, wysokie zaangażowanie i umiejętności będą mogły odbywać dodatkowy trening w Jaguarze bez zmian barw klubowych.- Robert Brzeziński Prezes Olimpia Osowa