fot. Jaguar Gdańsk

Chciałbym kontynuować dzieło Marka i DNA Jaguara

Jestem pełen optymizmu, bo przejmując już ukształtowany i bardzo dobry zespół wierzę, że mimo to mogę także przyczynić się do rozwoju indywidualnego graczy i zespołu.


Witamy trenera w naszej drużynie. Czy mógłby trener powiedzieć kilka słów o sobie i zaprezentować się całej społeczności Jaguara Gdańsk?

Dziękuję. Jestem trenerem UEFA A z 14-letnim doświadczeniem w pracy trenerskiej na różnych poziomach – dziecięcym, juniorskim, a w przeważającej większości czasu seniorskim. Od V ligi zaczynając na III lidze kończąc.  Przede wszystkim w latach 2007-2017 pracowałem w Polonii Gdańsk, byłem również w Przodkowie i Wierzycy Pelplin na poziomie III ligi. W ostatnim czasie nie byłem czynny zawodowo poświęcając czas Rodzinie, ale także wykorzystując go na dokształcanie i doskonalenie warsztatu trenerskiego. Wracam na ławkę trenerską z nową energią, którą spożytkuję mam nadzieję na rzecz Jaguara.

Pracę trenerską łączę z pracą w szkole ponadpodstawowej – w jednym z gdańskich liceów.

Jak ocenia Pan potencjał pierwszej drużyny Jaguara Gdańsk?

W ostatnim czasie „podróżowałem” po stadionach i obserwowałem zespoły na różnych szczeblach rozgrywkowych od Ekstraklasy po najniższe poziomy seniorskiej piłki amatorskiej i rozgrywki młodzieży, mam więc świeży pogląd pomimo przerwy w czynnej trenerskiej pracy zawodowej. Uważam, że Jaguar ma największy potencjał sportowy w swojej klasie rozgrywkowej. Pozostaje jedynie i aż potwierdzić go na boisku.

Przejmuje trener pierwszy zespół Jaguara Gdańsk po Marku Szutowiczu. Drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Jakie plany a przede wszystkim cele stawia sobie trener na najbliższy czas?

Okoliczności przejęcia zespołu są niecodzienne. Ten zespół doskonale funkcjonował z Markiem. Gdyby nie choroba Trenera nie byłoby mnie teraz w Jaguarze. Jako bardzo doświadczony trener pracujący wiele lat na szczeblu centralnym zbudował bardzo dobrze funkcjonujący kolektyw. Wydaje się więc, że ważne abyśmy z zespołem możliwie jak najszybciej zaadaptowali się do nowej sytuacji, poznali swoje oczekiwania i w pozostałych 4 kolejkach umocnili pozycję lidera jeszcze przed przerwą zimową.

W perspektywie długoterminowej awans do III ligi?

Otwarcie usłyszałem taki cel od szefostwa klubu. Jest gotowość organizacyjna do tego kroku w przód. „Szatnia” też jest tego świadoma. Zespół jest zbilansowany zawodnikami z ogromnym doświadczeniem i wchodzącymi do piłki seniorskiej młodzieżowcami z Akademii, ale jednakowo ambitnymi i gotowymi podejmować najwyższe cele.

Jaki styl gry trener preferuje i w jakim ustawieniu taktycznym zobaczymy zespół Jaguara Gdańsk pod Pana rządami?

Dzisiejsza piłka nożna to elastyczność, zmienność i  umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji boiskowych w różnych fazach meczu. Dlatego ustawienie taktyczne to jak ktoś kiedyś trafnie spostrzegł „numery telefonów” – 1-3-5-2 czy 1-4-4-2 czy inne. Dużą wagę przykładam do realizowania planu na mecz przez zawodników. Jeśli będą wypełniać go dobrze to styl gry obiecuję, że zadowoli kibiców.

Czym będzie się charakteryzowała Pana drużyna?

Chciałbym kontynuować dzieło Marka i DNA Jaguara – zespół dążący do zwycięstwa, mądry piłkarsko i pokazujący grę skuteczną i widowiskową. Jestem pełen optymizmu, bo przejmując już ukształtowany i bardzo dobry zespół wierzę, że mimo to mogę także przyczynić się do rozwoju indywidualnego graczy i zespołu.

Znany jest trener z wykorzystania nowych technologii w sporcie. Czy także w przypadku prowadzenia Jaguara Gdańsk będzie trener wprowadzał jakieś nowinki?

Rzeczywiście jestem na bieżąco z aktualnymi trendami piłki profesjonalnej. Śledzę je i poddaję analizie. Z pewnością będę korzystał z szerokiej gamy zasobów, aby jak najbardziej pomóc zespołowi w osiąganiu celów w postaci zwycięstw.