fot. Wywiad

Chcemy zwyciężać w każdym meczu. Wywiad z trenerem Piotrem Formelą.

Wznowiliśmy przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Obecnie pierwszy zespół zajmuje siódme miejsce w tabeli IV liga RWS Investment Group. Jakie są założenia na nadchodzącą rundę wiosenną?

Nasze założenia się nie zmieniają, chcemy zwyciężać w każdym meczu i piąć się w górę tabeli. Oprócz tego naszym oczywistym zadaniem jest korzystanie w większym stopniu z zawodników naszej akademii i wprowadzanie ich w piłkę seniorską.

Jaki jest plan na przygotowania do wznowienia rozgrywek?

Treningi wznowiliśmy już 4 stycznia, w trakcie przygotowań mamy zaplanowanych wiele sparingów, z klubami II, III, oraz IV ligi. W trakcie przygotowań swoją szansę na debiuty otrzymają kolejni wychowankowie naszej akademii.

Czy oprócz wyniku sportowego wyznacza sobie trener jakieś szczególne cele szkoleniowe, które chce zrealizować w nadchodzących ligowych miesiącach?

Oczywiście w piłce seniorskiej liczy się przede wszystkim cel sportowy. Na pewno jednak chcemy zmienić i usystematyzować nasz sposób gry, Oprócz tego, ten model gry chciałbym przełożyć na nasz II zespół, juniora A i B . Życzę sobie, abyśmy po kilku miesiącach wspólnej pracy z trenerami akademii mogli mówić o jednolitym systemie, który będzie utożsamiany z Jaguarem Gdańsk. Tak jak powiedziałem wcześniej, kolejnym z naszych zadań jest rozwijanie i promowanie najbardziej utalentowanych juniorów z naszych grup młodzieżowych.