fot. APJ

Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk w programie Piłkarska Przyszłość z Orlenem

Podopieczni programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM powoli kończą rozgrywki rundy jesiennej. W 16 ośrodkach w Polsce w tym w największym ośrrodku piłkarskim na pomorzu jakim jest Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk trwają właśnie ostatnie mecze pierwszej części sezonu. Większość zespołów rywalizację zakończy w listopadzie.

Zawodnicy z roczników objętych programem z Jaguara Gdańsk spędzili na boiskach w tym sezonie juz 217856 minut rozgrywając 206 spotkań ligowych. Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk dodatkowo wysyla swoje drużyny na turnieje piłkarskie, które odbywają się w całej Polsce. Na własnym przykładzie doskonale wiemy, że piłka nożna to coś więcej, niż tylko sport. To nauka współzawodnictwa w duchu fair play, zespołowości, szacunku do przeciwnika, to także umiejętność samodoskonalenia oraz pokonywania własnych słabości. Wszystkie te elementy, w połączeniu z rozwojem motorycznym powodują, że piłka nożna to idealne zajęcie dla dzieci, które nauczy ich postępowania nie tylko na boisku, ale także poza nim w codziennym życiu.

Piłkarska Przyszłość z ORLENEM jest programem upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowanym we współpracy z Akademią Piłkarską LG. Głównym Partnerem programu jest PKN ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.