fot. Drużyna

8.Kolejka IV Ligi. Jaguar Gdańsk vs. AP Kolbudy Zapowiedź meczu.

Zespół Jaguara Gdańsk w najbliższą sobotę podejmować będzie na własnym boisku Akademią Sportu Kolbudy. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Grębockiego zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli IV Ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Rywal z Kolbud to groźny zespół, który w tym sezonie bliski był sprawienia dużej niespodzianki i wygranej z liderem Gryfem Słupsk. Przypomnijmy, że drużyna Akademii Sportu prowadziła ten mecz już 2:0. W końcówce zespół Gryfa odzyskał kontrolę nad meczem i zremisował całe spotkanie 2:2. Podopieczni trenera Grębockiego zapewne będą chcieli pokusić się na o sprawienie kolejnej niespodzianki i przyjadą mocno zmotywowani. Jaguar Gdańsk z kolei po ostatnich trzech zdecydowanych wygranych z rzędu plasuje się na czwartej pozycji w tabeli i jest mocno zdeterminowany aby z każdym kolejnym spotkaniem awansować jeszcze wyżej. Możliwe to będzie jednak tylko po wygranej i właśnie taki cel został wyznaczony na najbliższy mecz. 

"Bardzo nas cieszy ostatnia seria zwycięstw, gdzie w trzech meczach zdobyliśmy czternaście bramek i straciliśmy tylko jedną. Zdecydowanie poprawiliśmy grę w obronie, dołożyliśmy do tego skuteczność w grze ofensywnej. Warto zauważyć, ze w meczu z Gedanią zdobyliśmy cztery bramki po stałych fragmentach gry, co wcześniej sprawiało nam ogromną trudność. Z każdym meczem gramy coraz lepiej i jeżeli narzucimy nasz styl gry i będziemy konsekwentni przez 90 minut to wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest awans"- powiedział kapitan zespołu Jaguara Gdańsk- Marcin Pietrowski. 

Fakt, że zwyciężyliśmy w trzech ostatnich spotkaniach nie gwarantuje nam wygranej w żadnym kolejny meczu. Musimy twardo stąpać po ziemi i mieć świadomość, że z każdym rywalem - o wszystkie punkty trzeba powalczyć na boisku opierając się nie tylko na samych umiejętnościach piłkarskich ale i na zaangażowaniu i determinacji. Patrząc jednak na moich zawodników-ich profesjonalne podejście do treningów, meczów i ogólnie całego projektu jestem przekonany, że do tego meczu będziemy dobrze nastawieni i damy z siebie wszystko na boisku, tak aby po 90 minutach cieszyć się z trzech punktów"- powiedział trener Jaguara Gdańsk- Piotr Formela. 

Porównanie zespołów ligowej tabeli. 

Miejsce  Nazwa drużyny Mecze Punkty Bilnas bramek
4 Jaguar Gdańsk 7 15 22-12
11 AS Kolbudy 7 8 7-9

8.Kolejka IV Liga, Pomorski ZPN

Jaguar Gdańsk vs. Akademia Sportu Kolbudy 

Sobota, 16 września 2023, godzina 11:00

Obiekty Piłkarskie Jaguar Gdańsk 

Sprawdź dojazd