fot. DDB

Droga do debiutu

Celem nadrzędnym AP Jaguar Gdańsk i swoistym #DNAjaguara jest wychowanie przez sport, a jeżeli  zawodnik będzie konsekwentnie, ambitnie, z dużym zaangażowaniem uczył się gry w piłkę w Akademii oraz indywidualnie ćwiczył ma duże szanse osiągnąć założone cele sportowe i spełnić swoje marzenia. Poza talentem trzeba się temu poświęcić. Duża role odgrywają Rodzice, którzy powinni zaufać Akademii i przede wszystkim Trenerom.

Debiut

 

Wieloletni proces treningowy ma przygotować zawodnika do gry na poziomie seniorskim. Dziś jest to IV liga, która jest bardzo dobrym poligonem dla młodych zawodników. Młodzi zawodnicy Akadamii, którzy są zapraszani na treningi I zespołu  bronią się umiejętnościami techinczno taktycznymi nabytymi w Akademii. Natomiast w aspekcie przygotowania motoryczne trzeba się zaadoptować do rywalizacji ze starszymi zawodnikami i nad tym mocną pracują trenerzy grup juniorski. Treningi z I zespołem są kolejnym etapem wprowadzania zawodników do piłki seniorskie i możliwością debiutu w rozgrywkach IV ligi. Każda jednostka treningowa daje sztabowi szkoleniowemu informacje czy zawodnik jest już gotowy do gry.

Celem Akadami jest oparcie w przyszłości I zespołu na wychowankach, ale nie można zapomnieć o doświadczonych zawodnikach od których młodsi się uczą i nabywają boiskowej ogłady. Dziś w kadrze I zespołu jest 7 zawodników z roczników 2003 i 2004, dodatkowo w zespole A klasy i juniora młodszego są zawodnicy którzy w najbliższym czasie otrzymają zaproszenie na treningi z I zespołem.

Autor: Koordynator Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk Marek Szutowicz

#DNAjaguara #jaguargdansk